ANUNȚURI

ANUNȚURI
CLASA PREGĂTITOARE 2020-2021
Etapa a II-a de înscriere (22 – 28.07.2020) –  Program: zilnic 1000 – 1400

________________________________________________________________________________________________

Având în vedere situaţia actuală, în şedinţa Consiliului de Administraţie din 01.07.2020, s-a decis ca „Interviul prin joc” să nu mai aibă loc. Toţi copiii au fost admişi.

Validarea fișelor de înscriere și verificarea dosarelor: 18 mai – 07 iulie 2020 (orele 1000 – 1300) – cu programare telefonică la secretariatul școlii. Telefon: 0268 470 802.

ANUNT INSCRIERE CLASA PREGATITOARE – https://inscriere.edu.ro/

inscriere in invatamantul primar

PROGRAM DE ÎNSCRIERE CLASA PREGĂTITOARE (04 – 23 Martie 2020) – DE LUNI PÂNĂ VINERI  DUPĂ CUM URMEAZĂ:

 LUNI – MARTI – MIERCURI – JOI  între orele  0930 – 1800

VINERI intre orele 930 – 1600

ziua portilor deschise

Procedura cl preg

adeverinta-si-aviz-epidemiologic-inscriere-in-colectivitate

http://www.isjbrasov.ro/index.php/inscriere-inv-primar/legislatie/4665-metodologia-de-inscriere-in-invatamantul-primar-2020

http://www.isjbrasov.ro/index.php/inscriere-inv-primar/anunturi-noutati/4670-centre-de-evaluare-psihosomatica-2020

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Concursul de Ski – februarie 2020

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Program săptămâna: 16-20.12.2019

Miercuri – ora 1300 – Spectacol de Crăciun – Reduta

Joi           – ora 1000 – Slujba ecumenică – Biserica Neagră (clasele primare)

                – ora 1100 – Slujba ecumenică – Biserica Neagră (clasele V – XII)

                – ora 1200 – Consiliu Profesoral

                – ora 1300 – Întâlnirea tradițională cu reprezentanții Bisericii Negre

                – ora 1600 – Bazarul de Crăciun – Curtea Honterus

Vineri     – 800-1200 (documente școlare, curățenie,…)

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

   ACTIVITĂȚI EXTRAȘCOLARE – informații secretariat

Nr. Crt. ACTIVITATE PERSOANA DE CONTACT TELEFON
1. CANZONNETA – grup vocal-instrumental
2. TEATRU
3. ANSAMBLUL GERMAN KORONA BRASOV – dansuri populare germane
4. COR
5. VOLUNTARIAT (SNAC)
6. HANDBAL
7. BASCHET (baieți – liceu+gimnaziu)
8. FOTBAL (baieți – liceu+gimnaziu)
9. VOLEI (baieți – liceu)
10. ARTE MARȚIALE+CULTURĂ JAPONEZĂ